Saules enerģija

комплект

 

Viens no alternatīvās enerģijas avotiem ir saules enerģija, kuras izmantošana ļauj rūpēties par apkārtējo vidi. Saules enerģija ir bez trokšņa un tai nav negatīvas ietekmes uz apkārtējo vidi, kā arī ir viegli pieejama.

Ne tikai dienvidu valstīs var izmantot saules enerģiju, bet arī Zviedrijā, Lielbritānijā un Vācijā to veiksmīgi izmanto. Šāda iespēja ir arī Latvijā, iekārtu var piemērot jebkuram saules apgaismojuma līmenim.

Sistēmas darbības princips ir sekojošs: saules devēji absorbē saules enerģiju, tai skaitā arī izkliedēto, un nodod to siltumu vadošajam šķidrumam, kas apsilda uzkrājējtvertni. Visu sistēmu kontrolē un optimizē vadības iekārta.

Visefektīvākā saules kolektoru izmantošana ir siltā ūdens ieguvei, kura patēriņš siltajā gadalaikā pieaug. Tā kā vasarā ir arī vislielākā saules aktivitāte, tad, lai uzsildītu nepieciešamo ūdens daudzumu, saules enerģijas vasarā ir pietiekoši.

Bez tam, siltumu, kas nāk no saules kolektoriem var izmantot arī kombinētajās apkures sistēmās pavasarī un rudenī, kad saules aktivitāte ir pietiekoši augsta. Diemžēl, bez papildus apkures sistēmas ziemā neiztikt.

Izmantojot saules kolektorus, izdevumus siltā ūdens iegūšanai var samazināt par 2/3 un apkures izdevumus par 30% gadā.

 

FERROLI saules enerģijas sistēmas

Piespiedu cirkulācijas saules kolektors ECOTOPVF | Piespiedu cirkulācijas saules kolektors ECOTOPHF | Piespiedu cirkulācijas vakuma saules kolektors ECOTUBE | Ūdens uzkrāšanas boileris ECOUNIT 200-500 «FERROLI» | Aksesuāri IDRO, ECOTRONIC TECH «FERROLI»

 

SIA "BERIL" Ieriku 48, Riga, LV-1084. Talr./fakss 67 501 262, mob. 26 120 100; e-mail:info@beril.lv; www.beril.lv
© Beril 2009. WEB-design by Mfede