Siltumnesēji

Siltumnesējs

Pielietojot apkures sistēmās ūdeni kā siltumnesēju, lietotājam rodas vairākas problēmas. Ūdens, kas satur dažādus sāļus un piemaisījumus izraisa netikai sildītāja koroziju, bet arī sāļu nogulšņu veidošanos, uz siltumvades virsmām rodas arī bioloģiskās nogulsnes, kas negatīvi iedarbojas gan uz sistēmas tehnisko stāvokli, gan arī sistēmas darbaspēju. Ir arī jāpiebilst, ka ūdens, siltumnesēja vietā var būt lietots tikai pie pozitīvām temperatūrām.

Ņemot to vērā, ir izstrādāts "BERIL" siltumnesējs, ar ļoti zemu sasalšanas temperatūru, veidots uz etilenglikola pamata ar piemaisījumiem pret putu veidošanos un pret koroziju, balstoties uz ГОСТ 28084-89 "Vēsinošie šķidrumi, ar zemu sasalšanas temperatūru"standartu, kā arī ar piemaisījumiem, kas novērš siltumapmaiņas aparātu konstruktīvos bojājumus.

Ir veidots ekoloģiski tīrs  "BERIL V.I.P" siltumnesējs  , kas plaši pielietots vairākās precēs, tādās kā: šampūns, medikamenti, kosmētika, dzīvnieku barība, bezalkoholiskie dzērieni. "BERIL V.I.P." tiek lietots autonomās apkures sistēmās, mākslīgā klimata sistēmās, pārtikas ražošanas vēsinošos aparātos u.t.t.

"BERIL V.I.P." ir mazāks blīvums, salīdzinot ar citiem siltumnesējiem, tādā veidā tas ātrāk nogādā siltumu pie tālākiem radiātoriem. Arī cirkulāram sūknim ir mazāka slodze, kas labvēlīgi sekmē tā darbu.

Kompānija izlaiž abus siltumnēsējus ("BERIL" и "BERIL V.I.P.") ar kristālizācijas sākumtemperatūru  (sasalšanas) - 30oC. Šis temperatūras rādītājs nemainās vairāku gadu laikā, ar noteikumu, ka siltumnesēja koncentrācija paliek nemainīga.

Grafiks sasalšanas temperatūrai, atkarībā no siltumnesēja koncentrācijas

Skatoties uz grafiku, redzams, ka starp kristālizācijas un sasalšanas temperatūru ir krietns intervāls, kurā pastāv abi stāvokļi - šķidrums un ledus kristāli – un nav iespējama cauruļu bojāšana, saistīta ar sasalušās ūdens izplešanos.

Pateicoties šai īpašībai, sistēma netiek bojāta pie sistēmas atsalšanas, kā tas būtu, lietojot ūdeni. Siltumnesēja pilnīgas sasalšanas temperatūra ir – 45oC.  Tāpēc ir ieteicams lietot šo siltumnesēju sistēmās, kas strādā ar ļoti zemām temperatūrām.

Abi siltumnesēju veidi tiek pārdoti 20 L plastmasas iepakojumos. Vienas "BERIL" tvertnes cena - 20,00 Ls , "BERIL V.I.P." - 25,00 Ls.

 

SIA "BERIL" Ieriku 48, Riga, LV-1084. Talr./fakss 67 501 262, mob. 26 120 100; e-mail:info@beril.lv; www.beril.lv
© Beril 2009. WEB-design by Mfede